Polski kraft – sprawdź swoją wiedzę

Każdy ma jakieś ulubione czynności, które są złodziejami czasu. Grunt, żeby tych złodziei dobierać umiejętnie. Krótko mówiąc, żeby nie był to ordynarny rozbójnik z łomem (za takiego uważam takie czynności jak skrolowanie fejsa), ale raczej elegancki złodziej w białych rękawiczkach, po wizycie którego jeszcze będziesz wdzięczny, że uczynił ci ten zaszczyt i cię ograbił (takimi złodziejami czasu są np. układanie puzzli albo gra w Footbal Managera).

Kilka miesięcy temu odkryłem jednak w internetach miejsce, które w swoim złodziejstwie czasu jest wyjątkowo bezceremonialne i perfidne. Nazywa się sporcle.com i jest wielką bazą quizów. I nie takich prymitywnych, które znacie z pewnego polskiego portalu. Na Sporcle jest geografia, historia, polityka, sport, filmy, muzyka, kuchnia, literatura. I wszystko inne. Co więcej, same typy quizów są mocno zróżnicowane. Dopasowywanki, zaznaczanie na mapach, poznawanie po kadrach, wybieranie z podanych możliwości i wiele innych. Polecam Sporcle i ostrzegam, że jak już wsiąkniecie, to na dobre.

Piszę o tym, bo postanowiłem sam zrobić kilka quizów, które dotyczą polskiego rynku piwa rzemieślniczego. Oto dzielę się nimi z Wami. Spróbujcie swoich sił i sprawdźcie, czy potraficie dopasować piwa do browarów. Momentami nie jest tak łatwo, jak może się wydawać.


Teraz przekonajcie się, czy znani są Wam ludzie polskiego kraftu – quiz polega na dopasowaniu konkretnych nazwisk do browarów.


A na koniec niespodzianka dla sympatyków Browaru Zakładowego. Czy potrafisz nazwać ich piwo po etykiecie? Niestety tego typu quizu nie da się wkleić do wpisu, więc tutaj macie bezpośredni link do quizu.

I jak poszło?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *